Medycyna i zdrowie

Zaburzenia osobowości – stan bezsprzecznie wymagający wsparcia specjalisty

Zaburzenia osobowości – stan bezsprzecznie wymagający wsparcia specjalisty
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaburzenie osobowości to choroba, która powoduje, że ludzie myślą, czują i zachowują się w sposób, który jest dla nich niekiedy obcy i niezrozumiały. Te wzorce zachowań tworzą problemy w relacjach i w pracy, jak również negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie osoby doświadczającej choroby.

Brak kontroli nad sobą samym? Jest to trudne

Osoby z zaburzeniami osobowości mają trudności z kontrolowaniem swoich emocji, gniewu i rozwiązywaniem problemów. Mogą czuć się niezrozumiane, samotne i przygnębione. Mają tendencję do bycia łatwo zranionymi lub rozgniewanymi i mogą być dość wrażliwe na krytykę, lub dezaprobatę ze strony innych. Właśnie dlatego leczenie zaburzeń osobowości lublin jest konieczne, gdyż to zbiór dolegliwości, która uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Niektóre osoby z zaburzeniami osobowości mają również inne problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja, choroba dwubiegunowa lub zaburzenia lękowe. Inni mają również problemy z nadużywaniem substancji.

Sięgnij po pomoc, nie zrzucaj wszystkiego na samego siebie

Zaburzenia osobowości to zbiór zachowań lub cech, które stwarzają problemy dla osoby nimi dotkniętej. Różnią się od normalnego zakresu ludzkich zachowań, ponieważ powodują znaczny niepokój lub upośledzenie funkcjonowania. Osoby z zaburzeniami osobowości koniecznie powinny udać się na leczenie zaburzeń osobowości lublin, aby rozpocząć terapię, która pozwoli im żyć w spokoju.

Dolegliwości zazwyczaj rozwijają się w okresie dojrzewania lub we wczesnej dorosłości, chociaż mogą wystąpić również w późniejszym okresie życia. Niektóre osoby mają objawy, które pojawiają się na krótko w dzieciństwie, a następnie znikają na wiele lat przed powrotem; są one znane jako „przejściowe” objawy zaburzeń osobowości, sygnalizują jednak potencjalne wystąpienie choroby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*