Styl życia

Opieka nad dzieckiem – kogo wybrać?

Opieka nad dzieckiem – kogo wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego dostawcy opieki nad dzieckiem dla Twojej rodziny jest jedną z najważniejszych decyzji, które podejmiesz jako rodzic. Decyzja o tym, gdzie wysłać swoje dziecko (dzieci) będzie miała wpływ na ich zdrowie i samopoczucie, ich rozwój i naukę oraz sukces ich przyszłych związków.

Prywatny żłobek

Żłobek prywatny Warszawa Mokotów jest najbardziej powszechnym rodzajem opieki nad dziećmi. Obejmują one zarówno for-profit i non-profit prywatne przedszkola, które są licencjonowane przez państwo do zapewnienia opieki dla dzieci poniżej 12 roku życia. Żłobki są bardziej formalne niż przedszkola, oferując nauczanie akademickie, jak również czas na zabawę. Niektóre prywatne przedszkola mają program nauczania, który obejmuje lekcje czytania, pisania i liczenia.

Opiekunka do dzieci

Opiekunka do dziecka to osoba, która zajmuje się dziećmi w niepełnym wymiarze godzin lub dorywczo. Opieka nad dzieckiem może być w Twoim własnym domu lub w dowolnym innym miejscu, które wybierzesz. Wielu rodziców korzysta z usług opiekunki, aby mogli cieszyć się sobą, nie martwiąc się o pozostawienie dzieci samych w domu.

Niania

Niania to osoba, która pracuje w Twoim domu 24 godziny na dobę (lub blisko), dbając o wszystkie aspekty dobrego samopoczucia Twojego dziecka. Karmi i zmienia pieluchy, ubiera dzieci rano i pomaga im przygotować się do snu w nocy. W ciągu dnia grają w gry z dziećmi i nadzorują je podczas zabawy na zewnątrz lub oglądania telewizji po szkole. Niania może również zabrać dzieci na zakupy lub pomóc im w odrabianiu lekcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*