Styl życia

Biżuteria do pracy – na co warto postawić?

Biżuteria do pracy – na co warto postawić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzaj biżuterii przeznaczony jest innym okazjom. Bogactwo oferty na rynku jubilerskim potrafi przyprawić o zawrót głowy, jednak odpowiednie dopasowanie kolczyków czy bransoletki do konkretnej stylizacji nie zawsze okazuje się być prostym zadaniem. Paradoksalnie największe problemy stwarza nie wybór eleganckiej biżuterii na wyjątkowe okazje, a właśnie tej noszonej na co dzień. Oto kilka konkretnych porad, na jaką postawić idąc do pracy.

Szyk czy wygoda? A czemu nie 2w1?

Na pewno wybór codziennej biżuterii będzie zależał od miejsca pracy. Przy wykonywaniu niektórych zawodów, wskazane będą subtelne akcesoria, która nie przeszkadzają w wykonywaniu obowiązków. Na przykład przy pracach, gdzie głównym narzędziem są ręce nie sprawdzą się bransoletki z licznymi zawieszkami, czy duże pierścionki z kamieniami. Te elementy mogą zahaczać o materiał czy inne przedmioty. Jest to niewygodne oraz może powodować zniszczenia. Alternatywą mogą być różnego rodzaju obrączki, które wyglądają skromnie, ale niezwykle stylowo i bransolety ściśle przylegające do nadgarstka, kojarzące się z kulturą antyczną, a więc dodające klasy.

Także kiedy nie można pozwolić sobie na wiszące kolczyki, świetnym zastępstwem będą pojawiające się ostatnio na wielkich wybiegach kolczyki złote blaszki. Przykuwają one uwagę swoją nieregularną formą i potrafią odmienić charakter każdej stylizacji. Nawet jeżeli tryb pracy pozwala na większą swobodę, warto postawić na delikatną klasykę i elegancję, które zawsze są w cenie. Odważne akcenty kolorystyczne sprawdzą się także przy stonowanych stylizacjach. Jednak najważniejsze są indywidualne preferencje i to w czym czujesz się dobrze!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*