Budownictwo i nieruchomości

Dom na lato – jak go zaprojektować?

Dom na lato – jak go zaprojektować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom na lato – marzenie, wydawałoby się, kosztowne i niełatwe do zrealizowania. Jednak, regularnie śledząc zmiany jakie nieustannie pojawiają się na obszarze budowlanym, stworzenie takiej konstrukcji wcale nie musi pociągać za sobą ogromnych kosztów. Niemniej bez precyzyjnego planu, określenia dokładnego miejsca budowy, a także listy materiałów, jakie chcemy zastosować, się nie obędzie.

Projektowanie przystępnego cenowo domu

Letni dom cechuje to, iż służyć ma nam jedynie sezonowo, toteż jego wymiary i powierzchnia mogą być ograniczone do mniejszej formy. Jeśli posiadamy działkę, na której takową konstrukcję planujemy postawić, już jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Idąc dalej, warto przejrzeć kategorię, jaką jest oferta domów szkieletowych – wciąż nie tak popularne u nas budowle charakteryzują się niezwykle przystępnymi cenami.

Z kolei ich lekka konstrukcja i niezwykle krótki czas potrzebny na jej postawienie (maksymalnie 3 miesiące), idealnie wpasowują się w letnią koncepcję mieszkalną. Taki dom szkieletowy może być stworzony według ekologicznych i energooszczędnych wytycznych. Dobrze jest też pomyśleć o jak najlepszym gatunku drewna, który przeznaczony będzie na stworzenie dachu (szczególnie ważna jest jego jak najniższa wilgotność).

Średnia cena wiązarów dachowych drewnianych zależy od lokalizacji, w której kupujemy, a także jakości, odporności oraz wytrzymałości na kontakt z różnorodnymi czynnikami atmosferycznymi. Jednym z najważniejszych punktów projektowania domu na lato jest jego izolacja, tym bardziej jeśli znajdować się będzie nad morzem czy w górach – częste wiatry i deszcze mogą negatywnie wpłynąć na utrzymywanie się ciepła wewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*