Technologie

Gdzie przydadzą się wózki widłowe?

Gdzie przydadzą się wózki widłowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do niedawna wózki widłowe były wykorzystywane głównie w hipermarketach, magazynach i hurtowniach budowlanych. Od jakiegoś czasu są jednak coraz częściej niezbędnymi narzędziami pracy w bardzo wielu miejscach, często nietypowych. Wynika to z faktu, że dzięki rozwojowi technologii budowa i zakres zastosowań tego typu konstrukcji uległy ogromnej zmianie. Obecnie wiele modeli jest wyposażonych w napęd gazowy lub elektryczny, a także klimatyzowane kabiny ułatwiające wykonywanie obowiązków w ciężkich warunkach. NA http://www.cetusgdynia.pl/ można znaleźć wiele wartych uwagi pojazdów tego typu.

Magazyn i hurtownia to nie jedyne miejsca

Wózki widłowe to kołowe pojazdy mechaniczne, wykorzystywane przede wszystkim do prac na otwartych terenach budowy, w zamkniętych pomieszczeniach produkcyjnych oraz na magazynach. Służą tam nie tylko do przewożenia towarów z miejsca na miejsce, ale również do podnoszenia wyjątkowo ciężkich ładunków i umieszczania ich np. na regałach. Wiele modeli jest wyposażonych w specjalne obrotnice, ściskacze, a nawet pozycjonery. Omawiane konstrukcje spotkamy również w wielkopowierzchniowych sklepach spożywczych (najczęściej tzw. ręczne paleciaki), na lotniskach (m.in. do transportowania bagaży) oraz w portach.

Najogólniej mówiąc, wózki widłowe najlepiej sprawdzają się w firmach, w których konieczne jest transportowanie każdego dnia setek lub tysięcy towarów. W takiej sytuacji warto zastanowić się szczególnie nad używanymi wózkami widłowymi, odznaczającymi się znacznie niższą ceną niż wersje prosto od producenta. Co istotne, przed sprzedażą są one zawsze precyzyjnie sprawdzane zarówno pod kątem wizualnym, jak i sprawności technicznej, w związku z czym mamy pewność, że otrzymujemy pojazd w pełni użyteczny i nadający się do natychmiastowego zastosowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*