Medycyna i zdrowie

Leczeniem jakich przypadłości zajmuje się neurolog?

Leczeniem jakich przypadłości zajmuje się neurolog?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie jednym z najbardziej zapracowanych specjalistów z zakresu medycyny jest neurolog. Zajmuje się on przede wszystkim diagnozowaniem oraz leczeniem rozmaitych chorób i schorzeń układu nerwowego (zarówno obwodowego, jak i ośrodkowego), mózgu, a także rdzenia kręgowego. Często też podejmuje się pomocy osobom z poważnymi problemami psychicznymi. Jeśli zależy nam na wizycie u tego fachowca, to przyjmuje on m.in. w tym lubelskim centrum medycznym: https://imedica.com.pl/neurologia/.

Czas ma kluczowe znaczenie

Do neurologa powinny się koniecznie jak najszybciej wybrać osoby odczuwające duży ból lub osłabienie, a ponadto cierpiące na zaburzenia koordynacji, pamięci oraz widzenia. Każdy z wymienionych objawów może bowiem świadczyć o chorobie natury stricte neurologicznej (niszczącej układ nerwowy). 

Lekarz ten leczy również takie schorzenia jak:

– zwyrodnienie kręgosłupa i inne schorzenia związane z tym narządem

– padaczka

– pląsawica Huntingtona

– choroba Parkinsona oraz Alzheimera

– nowotwór i udar mózgu

– chroniczna migrena 

– rwa kulszowa

– stwardnienie rozsiane

Do obowiązków każdego neurologa należy również przeprowadzanie pogłębionego wywiadu z pacjentem, weryfikacja jego podstawowych odruchów fizjologicznych (np. kolanowego, skokowego i z mięśni przywodziciela uda), a także wykonywanie różnych badań w celu precyzyjnej diagnostyki. Zaliczamy do nich: tomografię komputerową (TK), rezonans magnetyczny (MRI), elektroencefalografię (EEG) oraz tomografię emisyjną (PET-CE). Dzięki temu możliwe jest szybkie ustalenie źródła problemu i wdrożenie właściwego leczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*