Medycyna i zdrowie

Obfita menstruacja – co pomoże, czego unikać

Obfita menstruacja – co pomoże, czego unikać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta wie, jak ciężka i uciążliwa bywa miesiączka. Ciągłe wizyty w toalecie oraz obawy o to, czy środki higieniczne nie przemokną sprawiają, że codzienna aktywność bywa koszmarem. Często zdarza się, że okres jest bardzo nasilony, a do tego bolesny. Jak sobie z tym radzić? Jakie damskie akcesoria pomogą przetrwać ten trudny czas i czego lepiej unikać?

Najlepsze środki higieniczne

W przypadku bardzo obfitej miesiączki należy pamiętać o odpowiednich podpaskach. Najlepsze będą te wypełnione specjalnym granulatem, który wchłania płyn do środka, a dodatkowo redukuje nieprzyjemny zapach. Szczególnie na pierwsze dni okresu warto wybrać podpaski ze skrzydełkami, które zapobiegną poplamieniu bielizny. Na noc należy sięgnąć po specjalne wydłużone modele, które zapewnią wysoki komfort snu. Dla własnego lepszego samopoczucia, w ciągu dnia lepiej zrezygnować z noszenia jasnych spodni oraz krótkich spódniczek. Chcąc udać się na siłownię czy basen, należy wybrać tampony. Obecnie dostępne są one w kilku rozmiarach i modelach.

Higieniczne nowości dla kobiet

Ostatnio dużą popularnością cieszą się kubeczki menstruacyjne, które posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są wielorazowego użytku i należy wymienić je dopiero po dwóch latach. Są też stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Można je zamówić np. na https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne. Chronią skuteczniej niż podpaski i tampony. Wypełniony kubeczek wystarczy opróżnić i przepłukać wodą. Mogą korzystać z nich wszystkie kobiety, również te po porodzie. Jest on niemalże niewyczuwalny, dlatego sprawdzi się w każdej sytuacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*