Medycyna i zdrowie

Jak wybierać produkty do pielęgnacji włosów?

Jak wybierać produkty do pielęgnacji włosów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy przetłuszczone, łamliwe, bez wyrazu? Każda z nas przez to przechodziła! Nie ma jednak powodu do zmartwień – często wystarczy tylko zmienić kosmetyki do pielęgnacji włosów, by odzyskały dawny blask i siłę. Jak wybrać te najlepsze dla nas?

Nasze wyjątkowe włosy

Przede wszystkim musimy określić, jaki rodzaj włosów mamy. Dopiero na tej wiedzy będziemy opierać dalszy wybór konkretnych kosmetyków. Jeśli posiadamy szorstkie, elektryzujące się i pozbawione blasku włosy oznacza to, że są one suche. Odpowiednie kosmetyki będą więc je nawilżać oraz chronić przed niekorzystnymi czynnikami, jak gorące powietrze, słońce i wiatr. Z kolei posiadaczkom włosów przetłuszczających się, posklejanych i oklapniętych polecamy szampony zmiękczające oraz oczyszczające, a także mycie ich w chłodnej wodzie. To powinno spowolnić pracę gruczołów łojowych. Z kolei jeśli systematycznie farbujemy włosy lub rozjaśniamy je, wtedy stają się one szorstkie i suche. Wymagają więc maseczek nawilżających i odżywiających, a produkty specjalnie przeznaczone do włosów farbowanych zapewnią trwałość koloru i opóźnią wypłukiwanie go.

O czym warto pamiętać? By wybierając kosmetyki do pielęgnacji, patrzeć na skład. Nie potrzebujemy odżywki zawierającej dwadzieścia składników, aby nasze włosy wyglądały zdrowo i naturalnie. Często wystarczą te najprostsze kosmetyki, chyba że używamy specjalnych kosmetyków przeciw problemom skóry głowy. Sklep z farbami do włosów może okazać się bardzo pomocny – jedna wizyta, a możemy dowiedzieć się naprawdę wiele na temat naszych włosów, ale również metod dbania o nie. Z kolei jeśli nie mamy czasu i szukamy czegoś przez internet, pomocna będzie hurtownia fryzjerska Allefryz.pl – dzięki szerokiej gamie produktów i ciekawym poradnikowym artykułom na pewno każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*