Medycyna i zdrowie

Czy wiesz jak należy zachować się w przypadku wystąpienia wypadku komunikacyjnego?

Czy wiesz jak należy zachować się w przypadku wystąpienia wypadku komunikacyjnego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpierw Ty

W pierwszej kolejności należy ocenić własne obrażenia. Jeśli jesteś ranny, odsuń się od pojazdu i wezwij pomoc. Jeśli nie możesz wyjść z samochodu, w miarę możliwości pozostań na miejscu kierowcy, włącz światła awaryjne i czekaj na pomoc.

Osoby uczestniczące

Jeśli w wypadku uczestniczy inna osoba, spróbuj dowiedzieć się, czy nie potrzebuje ona pomocy medycznej. W niektórych stanach prawo wymaga, abyś udzielił pomocy, jeśli ktoś jest ranny. Jeśli to możliwe, zadzwoń pod numer 112, aby ratownicy medyczni mogli szybciej dotrzeć na miejsce. Jeśli nie ma żadnych obrażeń i wszyscy są zdrowi (nawet jeśli są roztrzęsieni), zapytaj, czy są jacyś świadkowie, którzy mogliby pomóc wypełnić raport o wypadku później – lub nawet po prostu zanotować nazwiska i informacje kontaktowe dla siebie nawzajem.

Wizyta u lekarza

Nawet jeśli nie ma widocznych obrażeń lub żadne nie wydają się poważne, pamiętaj, aby odwiedzić lekarza w ciągu dwóch tygodni po wypadku w celu wykonania badań kontrolnych, na wypadek gdyby coś innego rozwinęło się z czasem w wyniku wypadku.

Chcesz rozszerzyć wiedzę?

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usługi szkolenia pierwsza pomoc Warszawa, jest miastem w którym znajduje się wielu przedstawicieli specjalizujących się w podanej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*