Ogród i dom

Jakie funkcje powinna mieć brama garażowa?

Jakie funkcje powinna mieć brama garażowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najważniejszych elementów każdego garażu jest brama. Stanowi ona bowiem wejście do obiektu i chroni samochód przed kradzieżą, a dodatkowo wzbogaca walory wizualne całej elewacji. Powinna przy tym zawsze posiadać konkretne parametry, dzięki którym jej użytkowanie będzie w pełni zaspokajało oczekiwania właściciela. Wysokiej jakości bramy garażowe zróżnicowane pod względem konstrukcji można zamówić na stronie https://inspiro.online/pl/c/Bramy-garazowe/28.

Doskonałe właściwości antywłamaniowe to podstawa

W przypadku bram garażowych kluczowe znaczenie ma oczywiście poziom ochrony przed włamaniem. Najlepiej postawić na wersję segmentową spełniającą wymagania normy EN 13241-1 i posiadającą certyfikat bezpieczeństwa CE, która automatycznie rygluje się w prowadnicy w momencie zamykania (klasa odporności co najmniej RC 2). Uniemożliwia to w zasadzie jej skuteczne podważenie.

Alternatywę stanowi model rolowany o zwiększonej masie, wyposażony w specjalne blokady zamontowane bezpośrednio na tzw. wale nawijającym. Oczywiście obowiązkowym elementem jest pancerz wykonany z materiału niepodatnego na przecięcie, czyli np. blachy stalowej bądź aluminiowej, a także zamek zatrzaskowy z obrotową klamką.

Druga niezwykle istotna funkcja omawianej konstrukcji to termoizolacyjność. Musi ona efektywnie zabezpieczać garaż przed utratą ciepła, ponieważ efektem tego zjawiska jest wzrost rachunków za energię elektryczną. Pożądana jest izolacja termiczna na poziomie około u=1,3 W/(m²K). Pozostałe użyteczne udogodnienia to m.in.: w pełni automatyczny mechanizm napędowy, dodatkowy system uszczelnień oraz wentylacja połączona z czujnikiem wilgotności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*