Ogród i dom

Przygarniamy małego kotka – i co dalej?

Przygarniamy małego kotka – i co dalej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygarniając małego kotka musimy mieć świadomość tego, iż jest to zwierzę, które wymagać będzie od nas stałej opieki. Nie tylko w kwestii odżywiania, ale i opieki oraz kierowania w jego stronę odpowiedniej ilości naszej uwagi. Nigdy nie może być to decyzja pochopna i nieprzemyślana, tym bardziej gdy może mieć wpływ na innych domowników. Istotną kwestią jest również to, czy zwierzę przygarnęliśmy ze schroniska, czy był to kot bezdomny.

Niezbędne produkty dla kota

Gdy zwierzę, które przygarnęliśmy nie miało domu, musimy jak najszybciej zabrać je do weterynarza. Ten sprawdzi, czy kot nie ma żadnych chorób, jest w pełni zdrowy oraz czy należy go odrobaczyć i zaszczepić. Jeśli wcześniej nie opiekowaliśmy się żadnym zwierzęciem, taka wizyta dostarczy nam sporo niezbędnej w początkowych etapach, informacji. Nie będąc czegoś pewnym lub mając w pewnych kwestiach wątpliwości, nie bójmy się spytać lekarza. Po podjęciu decyzji o przygarnięciu kota, czekać nas będzie parę niezbędnych zakupów. Sklepy zoologiczne wyposażone są w różnorodne karmy dla małych kotów – wybierzmy tę o jak najlepszych składnikach odżywczych. Pamiętajmy też, iż wbrew powszechnie przyjętej opinii, koty nie powinny pić mleka (najbezpieczniej jest postawić na zwykłą wodę).

Przechodząc do higieny i kąpieli kota: potrzebny nam będzie specjalny szampon, który nie podrażni skóry zwierzaka. Kąpiel powinna przebiegać jak najszybciej, aby zbytnio nie stresować naszego pupila. Świetnym rozwiązaniem jest również neutralizator zapachów zwierząt, który efektywnie pozbędzie się nieprzyjemnej woni z naszego mieszkania. Do niezbędnych akcesoriów po kupnie małego kotka należeć będzie i kuweta.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*