Ogród i dom

Jak prawidłowo zamontować grzejnik?

Jak prawidłowo zamontować grzejnik?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż grzejnika warto pozostawić specjalistom, zwłaszcza gdy sami nie wiemy, jak się do tego zabrać. Na szczęście nowoczesne grzejniki są montowane łatwo i dają komfort każdego dnia. Jak prawidłowo zamontować grzejnik w domu? O czym należy pamiętać?

Montaż grzejników w domu

Sporym zainteresowaniem cieszą się grzejniki Immergas, które bazują na dobrej jakości i atrakcyjnym wyglądzie. Podczas montażu takich wyrobów warto wiedzieć o tym, że żeberka instaluje się zazwyczaj w miejsce grzejników tego samego typu. Obecnie popularne są grzejniki płytowe, jakie ułatwiają prace montażowe. Sama instalacja grzejników płytowych i żeliwnych wygląda podobnie. Istotne jest to, czy grzejnik jest przystosowany do połączenia dolnego, czy tylko do podłączeń bocznych. 

Instalacja od dołu lub z boku

Połączenie z boku wymaga zastosowania czterech króćców przyłączeniowych. Dwa posłużą nam do połączenia rury powrotnej, kolejny jest wkręcany w odpowietrznik, a ostatni w korek zaślepiający. Rura powinna znajdować się u góry grzejnika, a powrotna na dole. Jeśli chodzi o podłączeni dolne, obie rury są podłączane do króćców na dole grzejnika. W ten sposób połączymy grzejniki wtedy, gdy rury są prowadzone w podłodze lub w ścianie. Przyda nam się również konsola przyłączeniowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*