Ogród i dom

Drewno w łazience – czy to możliwe?

Drewno w łazience – czy to możliwe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż drewno uznawane jest za jeden z najstarszych i najtrwalszych materiałów budowlanych i wykończeniowych, to jeszcze do niedawna nie było zbyt często stosowane w łazience. Wszystko dlatego, że w tym pomieszczeniu panują specjalne warunki, a naturalne drewno nie jest zbyt odporne na działanie wody, wilgoci czy wysokich temperatur. Dzisiaj może spokojnie stanowić element wykończenia tego wyjątkowego wnętrza, a wszystko za sprawą odpowiednich zabezpieczeń, w tym dedykowanych impregnatów do drewna. 

Drewniana baza w łazience 

Inwestorzy, którzy marzą o łazience w stylu SPA, boho, retro czy loftowym, bez problemu mogą wykorzystywać naturalne drewno z przestrzeni łazienkowej i to korzystając z niego w ramach tworzenia bazy. Drewniany parkiet w łazience albo blat łazienkowy z drewna? Jak najbardziej tak, ponieważ renomowani producenci oferują doskonałe impregnaty do drewna, które całkowicie zabezpieczają je przed destrukcyjnymi czynnikami. Pamiętaj jednak, że renowacja elementów drewnianych w łazience jest wymagana średnio raz w roku, aby ten materiał mógł służyć w swojej doskonałości przez długi czas.

Drewniane dekory w łazience

Coraz popularniejsze są drewniane akcenty dekoracyjne w łazience, które zresztą z powodzeniem wykazują również swoją praktyczną funkcję. Drewniane półki, nadstawki do wanny, akcesoria łazienkowe, jak mydelniczka czy dozownik na mydło, to doskonałe elementy wyposażenia reprezentacyjnej łazienki, które nadają jej przytulnego i ekologicznego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*