Jakie ćwiczenia na serce można wykonywać w domu?

Najprostszym sposobem na wzmocnienie serca jest regularne bieganie lub jeżdżenie na rowerze. Okazuje się jednak, że istnieje grupa ćwiczeń wzmacniających mięsień sercowy, które można wykonać bez wychodzenia z domu i bez używania specjalistycznego sprzętu.

Skoki na skakance i burpree

Ćwiczenia korzystnie wpływające na najważniejszy mięsień w organizmie człowieka nazywa się fachowo ćwiczeniami kardio. Trening kardio nazywany również aerobowym lub wytrzymałościowym dedykowany jest osobom w każdym wieku i może być z powodzeniem przeprowadzany w warunkach domowych. Do najprostszych ćwiczeń aerobowych zaliczyć należy skakanie na skakance. Podskoki wykonywane przez 20 minut dziennie wystarczą, by spalić nadmiar tłuszczu, wzmocnić serce i ujędrnić ciało. Alternatywą dla skakanki może być ćwiczenie kardio burpree. Osoba ćwicząca kuca opierając ręce o podłoże, a następnie dynamicznie wyrzuca nogi do tyłu, przyjmując pozycję jak do pompki. Kolejnym etapem jest przyciągnięcie nóg do siebie i powrót do pozycji wyjściowej.

Kalistenika i jej efekty

Osoby, które pragną wzmocnić serce mogą również zdecydować się na kalistenikę w domu. Są to ćwiczenia o charakterze siłowo-wytrzymałościowym, które są wykonywane z wykorzystaniem masy własnego ciała. Zalicza się do nich m.in. pompki, przysiady czy też brzuszki. Regularne uprawianie kalisteniki pozwala uzyskać szybkie i spektakularne efekty. Sport ten pomaga wzmocnić serce, zwiększyć siłę, wytrzymałość, koordynację ruchową, a także poprawić sylwetkę. Korzystanie z tej formy aktywności nie wymaga odwiedzania klubów fitness i wydawania pieniędzy. Do jej uprawiania potrzebne są jedynie chęci oraz nieco samozaparcia.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + trzynaście =