Medycyna i zdrowie

Jakie ćwiczenia na serce można wykonywać w domu?

Jakie ćwiczenia na serce można wykonywać w domu?

cottonbro/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najprostszym sposobem na wzmocnienie serca jest regularne bieganie lub jeżdżenie na rowerze. Okazuje się jednak, że istnieje grupa ćwiczeń wzmacniających mięsień sercowy, które można wykonać bez wychodzenia z domu i bez używania specjalistycznego sprzętu.

Skoki na skakance i burpree

Ćwiczenia korzystnie wpływające na najważniejszy mięsień w organizmie człowieka nazywa się fachowo ćwiczeniami kardio. Trening kardio nazywany również aerobowym lub wytrzymałościowym dedykowany jest osobom w każdym wieku i może być z powodzeniem przeprowadzany w warunkach domowych. Do najprostszych ćwiczeń aerobowych zaliczyć należy skakanie na skakance. Podskoki wykonywane przez 20 minut dziennie wystarczą, by spalić nadmiar tłuszczu, wzmocnić serce i ujędrnić ciało. Alternatywą dla skakanki może być ćwiczenie kardio burpree. Osoba ćwicząca kuca opierając ręce o podłoże, a następnie dynamicznie wyrzuca nogi do tyłu, przyjmując pozycję jak do pompki. Kolejnym etapem jest przyciągnięcie nóg do siebie i powrót do pozycji wyjściowej.

Kalistenika i jej efekty

Osoby, które pragną wzmocnić serce mogą również zdecydować się na kalistenikę w domu. Są to ćwiczenia o charakterze siłowo-wytrzymałościowym, które są wykonywane z wykorzystaniem masy własnego ciała. Zalicza się do nich m.in. pompki, przysiady czy też brzuszki. Regularne uprawianie kalisteniki pozwala uzyskać szybkie i spektakularne efekty. Sport ten pomaga wzmocnić serce, zwiększyć siłę, wytrzymałość, koordynację ruchową, a także poprawić sylwetkę. Korzystanie z tej formy aktywności nie wymaga odwiedzania klubów fitness i wydawania pieniędzy. Do jej uprawiania potrzebne są jedynie chęci oraz nieco samozaparcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*