Medycyna i zdrowie

Problemy rodzinne – czy psycholog może nam pomóc?

Problemy rodzinne – czy psycholog może nam pomóc?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Częstym i niestety błędnym przekonaniem jest nieustanne wmawianie sobie, iż nie potrzebuję się pomocy z zewnątrz. Jednak jak pokazują badania nie z każdym problemem jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie, tym bardziej w sytuacji, gdy nie dotyczy on jedynie nas, ale wszystkich członków naszej rodziny.

Psycholog – indywidualnie czy także z bliskimi?

Nikt z nas nie jest samotną wyspą i podobnie jest z naszymi problemami. Często u ich podstaw leżą wzajemne relacja, oczekiwania czy funkcje, jakie pełnią poszczególni członkowie rodziny. Aby skutecznie móc je rozwiązywać dobrze jest poznać cały mikrosystem, jakim jest rodzina, bez oceniania zachowania poszczególnych jej członków i obwiniania się nawzajem. W taki sposób najłatwiej jest nie tylko znaleźć sedno problemu, ale także wypracować rozwiązania korzystne dla wszystkich jej członków.

Z jakimi problemami warto się zgłosić?

Firmy takie jak https://psychomedic.pl/psycholog-katowice/ na co dzień pomagają w przezwyciężaniu wielu problemów, pamiętając że każda rodzina to indywidualne wyzwanie, któremu należy sprostać. Jednak praktyka pokazuje, iż najczęściej problemy te dotyczyć mogą dwóch podstawowych dziedzin naszego życia. Pierwsza z nich to nagłe i niespodziewane wydarzenia wpływające na wszystkich członków rodziny. Może być to zarówno śmierć jak i rozwód czy utrata pracy. Drugą grupę problemów stanowić mogą niezrozumienia i problemy z komunikacja między rodzicami a ich dorastającymi dziećmi. Pamiętać należy że zwykle najtrudniejszy jest pierwszy krok a z czasem okazać się może iż coś co na początku jawiło się nam jako „przeszkoda nie do przeskoczenia” z czasem maleje aby ostatecznie dać się pokonać wspólnymi siłami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*