Technologie

Sposoby na poprawę jakości wody w domu – co można zrobić?

Sposoby na poprawę jakości wody w domu – co można zrobić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość wody płynącej z kranu ma ogromny wpływ na życie mieszkańców domu lub mieszkania. Bardzo często jest ona twarda oraz zanieczyszczona mechanicznie lub chemicznie. Wpływa negatywnie na działanie oraz żywotność sprzętów AGD, a także na jakość przygotowywanych potraw. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów, które mają na celu poprawić jakość wody.

Dlaczego warto zadbać o poprawę jakości wody?

Najskuteczniejszym ze sposobów na znaczną poprawę jakości wody jest zainstalowanie stacji uzdatniania wody. Na rynku dostępnych jest kilka jej rodzajów. Jednym z nich są odżelaziające oraz usuwające z niej mangan. Ich cząsteczki zostają zatrzymane na specjalnych filtrach uniemożliwiających im przedostanie się do dalszej części rurociągów. Urządzenia przystosowane do usuwania azotów stosuje się przede wszystkim na obszarach rolniczych, gdzie używa się w dużej ilości nawozów sztucznych. Stacje uzdatniania wody mogą mieć także postać kolumn węglowych, które przede wszystkim oczyszczają ją z chloru oraz jego pochodnych, które negatywnie wpływają na zapach oraz smak wody. Zastosowany w nich węgiel aktywny skutecznie absorbuje zanieczyszczenia. Bardzo często stosuje się także korpusy filtracyjne, które wyłapują zanieczyszczenia mechaniczne. Montuje się je na rurach na początku rurociągu. Kiedy woda przepływa przez nie zostaje oczyszczona z cząsteczek rdzy, mułu, gliny itp. 

Zamontowanie stacji uzdatniania wody we własnym domu sprawia, że urządzenia grzewcze oraz instalacje są chronione przed osadzaniem się w nich kamienia, który związany jest obecnością twardej wody. Dzięki niej baterie łazienkowe oraz kran w kuchni przez dłuższy czas prezentuje się nienagannie, a to prowadzi do tego, że nie osadza się na nich kamień. Stacje uzdatniania wody zapewniają nie tylko dłuższą żywotność urządzeń AGD, ale także ograniczają zużycie wody, co wiąże się z obniżeniem rachunków. Lepszej jakości woda ma także korzystny wpływ na stan skóry. Urządzenia do uzdatniania wody oferuje firma, którą można znaleźć pod adresem http://www.atigo.pl/stacje-uzdatniania-wody/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*