Medycyna i zdrowie

Kto powinien zacząć używać kwasu hialuronowego?

Kto powinien zacząć używać kwasu hialuronowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w ludzkich tkankach i znajduje się w wielu produktach spożywczych. Jest składnikiem płynu stawowego, płynu maziowego i płynu między komórkami. Kwas hialuronowy działa jako smar dla stawów maziowych i pomaga amortyzować ciało przed stresem i naprężeniami. Pomaga również utrzymać wodę w komórkach ciała i utrzymuje elastyczność skóry. Ponadto, kwas hialuronowy może wspomagać gojenie się ran.

Gdzie jest kwas hialuronowy?

Pokarmy bogate w kwas hialuronowy obejmują:

  • jogurt,
  • kantalupa,
  • pestki dyni,
  • korzeń selera,
  • zielona fasolka,
  • brokuły,
  • kalafior,
  • buraki.

Można ją również przyjmować jako suplement diety w postaci tabletek.

Do czego służy kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów. Może być również stosowany w leczeniu łuszczycy – zaburzenia skóry, które powoduje plamy czerwonej, łuszczącej się skóry. Ponadto, w medycynie estetycznej jest stosowany w leczeniu zmarszczek i drobnych linii.

Czy to już czas na kwas hialuronowy?

Jeśli patrzysz w lustro i widzisz starą, pomarszczoną twarz, to być może najwyższy czas, żeby zainteresować się zabiegami kwasem hialuronowym! Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w skórę. Materiał ten rozpuszcza się z czasem, powodując produkcję kolagenu i tworząc gładszy, bardziej elastyczny wygląd leczonego obszaru. Zastrzyki mogą być stosowane w leczeniu umiarkowanych do poważnych zmarszczek i fałdów na twarzy, w tym kurzych łapek, linii czoła i fałdów nosowo-wargowych (pionowa fałda między nosem a ustami). Jeśli interesują Cię wypełniacze kwas hialuronowy Kraków jest idealnym miejscem, żeby zrobić taki zabieg. Jest to miasto, w którym są najlepsze kliniki w Polsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*