Ogród i dom

Nakrętki klatkowe – czym różnią się od tradycyjnych

Nakrętki klatkowe – czym różnią się od tradycyjnych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W branży budowlanej oraz przemysłowej często wykorzystuje się specyficzne nakrętki klatkowe, nazywane inaczej koszyczkowymi. Posiadają one kwadratowy kształt i są zawsze zamknięte w elastycznej obudowie. Dzięki takiej konstrukcji idealnie sprawdzają się m.in. przy mocowaniu różnych elementów do belek nośnych, zespalaniu blach czy tworzeniu perforacji szkieletów zaawansowanych szaf przemysłowych. Godne polecenia są w szczególności nakrętki klatkowe cage-nut, charakteryzujące się dużą uniwersalnością i łatwością w użyciu.

Prosta metoda na uzyskanie w pełni bezpiecznego połączenia

Nakrętki klatkowe są najczęściej wytwarzane z ponadprzeciętnie wytrzymałej stali nierdzewnej bądź ocynkowanej. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że mogą bez żadnego problemu poruszać się w środku okalającej je metalowej klatki (z dwoma skrzydełkami), co w znacznym stopniu ułatwia dopasowanie oraz skutkuje całkowitym wyeliminowaniem ryzyka braku współosiowości czy uszkodzenia gwintów w trakcie montażu. To właśnie ten specyficzny mechanizm wyróżnia nakrętki klatkowe od standardowych modeli czworokątnych lub okrągłych. 

Jeśli chodzi o zastosowanie, to są zazwyczaj mocowane od wewnętrznej strony danego elementu poprzez zatrzaśnięcie w uprzednio wywierconym otworze. Używa się ich powszechnie zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, telekomunikacyjnym, energetycznym, lotniczym, a także kolejowym. Dodajmy, że nakrętki klatkowe najlepiej jest kupować w renomowanych hurtowniach stacjonarnych i internetowych oferujących wysokiej jakości części złączne.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*