Ogród i dom

Jakie akcesoria i meble sprawdzą się na naszym tarasie?

Jakie akcesoria i meble sprawdzą się na naszym tarasie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekorowanie tarasu może być wyzwaniem, ale nie musi. Możesz stworzyć przestrzeń rozrywkową, która jest równie piękna, jak funkcjonalna, z odpowiednimi akcesoriami i meblami.

Opracuj plan

Zanim zaczniesz robić zakupy mebli i akcesoriów, upewnij się, że masz plan, jak będzie wykorzystywany taras. Czy będzie on służył tylko do zabawiania gości? Czy może będziesz go używać również jako kuchni na świeżym powietrzu?

Określ swój budżet

Kiedy już wiesz, jakie są Twoje priorytety, odłóż tyle pieniędzy, abyś nie miał poczucia, że poświęcasz jakość lub styl, aby zmieścić się w budżecie.

Rozważ opcje oświetlenia

Naturalne światło jest najlepsze dla przestrzeni zewnętrznych, ponieważ sprawia, że wyglądają one jasno i zachęcająco przez cały dzień. Jeśli to możliwe, ustaw lampy zewnętrzne tak, aby oświetlały obszar, w którym ludzie będą się najczęściej gromadzić (np. wokół stołu). Jeśli nie jest to możliwe, spróbuj użyć świec lub lampek sznurkowych zamiast reflektorów punktowych, aby podkreślić pewne obszary tarasu bez powodowania odblasków w innych częściach.

Przemyśl możliwości umeblowania

Wybierając meble na taras, zastanów się, ile miejsca masz do dyspozycji i jak duży jest ruch na tarasie. Jeśli masz małą przestrzeń, najlepiej trzymać się niskoprofilowych mebli, które nie zajmą tyle miejsca. Jeśli masz dużo miejsca i chcesz dodać kilka dodatkowych miejsc do siedzenia dla gości, rozważ dodanie foteli lub krzeseł do salonu zamiast bardziej tradycyjnych mebli tarasowych, takich jak zestawy jadalne. Warto rozważyć również ich wytrzymałość. Bardzo dobrym wykonaniem pod tym względem cechują się meble ogrodowe Salemo – Keter jest marką samą w sobie, charakteryzującą się niebagatelnym wzornictwem i jakością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*