Ogród i dom

Minimalizm w wystroju wnętrz – dlaczego mniej, znaczy więcej?

Minimalizm w wystroju wnętrz – dlaczego mniej, znaczy więcej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalizm we wnętrzach jest trendem nie tylko modnym, ale także niezwykle praktycznym. Posiadając mniej sprzętów mniej czasu musimy poświęcić na sprzątanie. Minimalistyczne wnętrze pozwala także odpocząć naszym oczom po całym dniu spędzonym przy komputerze, a miła świadomość, że posiadamy tylko najpotrzebniejsze sprzęty pozwala poczuć, że dbamy o dobro naszej planety.

Dla zmęczonych oczu

W minimalistycznych wnętrzach ważną rolę odgrywa dobór koloru. Tego rodzaju wnętrze nie musi być utrzymane w odcieniach bieli czy zupełnie pozbawione barw. Minimalistyczne wnętrze może być utrzymane w ciemnych kolorach. Stonowane kolory wprowadzają w nastrój relaksu, jednak najważniejsza jest spójność kolorystyczna dająca poczucie harmonii. Jeżeli monochromatyczne wnętrze nie do końca nas satysfakcjonuje, możemy je uzupełnić o kilka kontrastowych detali. Może to być np. kolorowy plakat lub czerwony wazon. Najlepiej jednak ożywi nasze wnętrze mebel w intensywnym kolorze, na przykład zielony lub żółty fotel.

Łatwe przechowywanie? Lubię to!

Chęć funkcjonowania w minimalistycznym wnętrzu sprawia, że dużo uważniej podchodzimy do kwestii rozplanowania miejsc, w których przechowujemy nasze rzeczy. Dobrze skomponowany system szaf wyposażony w pakowne półki pomieści nasze ubrania i wszystkie ważne dla nas przedmioty. Ważne jest również to, że w dobrze rozplanowanej szafie bez trudu znajdziemy to, czego akurat potrzebujemy.

Zdrowie minimalisty

Na decyzję o tym, by urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym wpływają też względy zdrowotne. Niezliczone drobne sprzęty czy ozdoby szybko pokrywają się kurzem. Gładkie, łatwe do sprzątania powierzchnie sprzyjają każdemu alergikowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*