Medycyna i zdrowie

Zioła – naturalne leki, które mogą polepszyć nasze zdrowie

Zioła – naturalne leki, które mogą polepszyć nasze zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zioła są najczęściej stosowaną formą medycyny alternatywnej na świecie. Zioła to naturalne leki, które mogą pomóc w poprawie naszego zdrowia i samopoczucia. Są one zazwyczaj wykonane z roślin i części roślin, ale mogą być również wykonane z innych źródeł, takich jak grzyby lub minerały.

Zioła mogą być przyjmowane w postaci herbaty, lub w postaci kapsułek lub tabletek, czyli tak jak większość z nich jest sprzedawana dzisiaj. Niektóre zioła mogą być również stosowane miejscowo na skórę lub przyjmowane w postaci nalewki (płynny ekstrakt ziołowy rozpuszczony w alkoholu).

Istnieją tysiące różnych środków ziołowych, z których każdy ma swoje własne korzyści i zastosowania. Niektóre powszechne przykłady obejmują:

Imbir

To zioło może pomóc w łagodzeniu nudności i wymiotów w czasie ciąży (poranna choroba). Jest również stosowany w leczeniu przeziębienia i grypy, problemów żołądkowych, skurczów menstruacyjnych, bólów głowy, zapalenia stawów i reumatyzmu.

Czosnek

Uważa się, że zioło to pomaga zapobiegać chorobom serca poprzez obniżanie poziomu cholesterolu we krwi. Stąd też uznawane są za naturalne zioła na cholesterol. Uważa się również, że ma właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w zwalczaniu infekcji, takich jak przeziębienie, grypa i infekcje w klatce piersiowej.

Zielona herbata

Uważa się, że picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów, w tym raka piersi i raka jelita, ponieważ zapobiega tworzeniu się wolnych rodników w organizmie (wolne rodniki to cząsteczki, które uszkadzają komórki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*