Ogród i dom

Jak nadać wnętrzu styl?

Jak nadać wnętrzu styl?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie wnętrz to prawdziwa sztuka. Mimo że nie każdy jest specjalistą w tej dziedzinie, wystarczy pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby stworzyć udany i niebanalny wystrój.

Magia detali

Żadne pomieszczenie nie będzie wyglądało dobrze, jeśli będzie się w nim znajdowało wiele niepasujących do siebie elementów. Dlatego urządzając wnętrze, należy szczególnie zadbać o dobranie do siebie tekstyliów oraz dekoracji w taki sposób żeby całość była spójna i harmonijna. Wbrew pozorom, nawet drobne detale mają ogromne znaczenie i to właśnie one w głównej mierze wyznaczają styl.

Kolory

Nadmiar różnorodnych kolorów w jednym pomieszczeniu, nie robi korzystnego wrażenia. Dlatego najlepiej postawić na dwa, najwyżej trzy dominujące odcienie, wśród których jeden może być bardziej wyrazisty, a pozostałe powinny stanowić jego tło i być stonowane i delikatne. Obecnie najbardziej gorącym trendem są pastelowe barwy szczególnie w odcieniach przygaszonego różu.

Rola oświetlenia

Światło ma we wnętrzu ogromne znaczenie – podkreśla i uwypukla kształty, nadaje wrażenie przestrzeni, pozwala stworzyć wyjątkowy styl. Warto pamiętać o tym, że liczy się nie tylko ilość i rodzaj światła, ale też wygląd urządzeń. Designerskie, wyróżniające się lampy sufitowe efektownie podkreślają styl wnętrza.

Popularnością cieszą się w ostatnim czasie lampy industrialne, np. żyrandole typu spider, które swoim wyglądem przypominają wykonanego z licznych kabli i żarówek pająka. Przykład można zobaczyć na https://lightfactory.com.pl/lampy-sufitowe-spider-cat-96.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*