Ogród i dom

Jakie kroki trzeba podjąć zanim zdecyduje się na własny basen w ogrodzie?

Jakie kroki trzeba podjąć zanim zdecyduje się na własny basen w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej posiadaczy domków, działek rekreacyjnych inwestuje w baseny ogrodowe. Jest to świetne rozwiązanie dla całej rodziny, które  zapewnia dużo rozrywki w upalne dni. Optymalnym wyborem są baseny ze stelażem ze względu na to, że są stabilny i bezpieczne. Posiadanie basenu to nie tylko radość dla dzieci i dorosłych, ale również konieczność wykonania przy nim różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Razem z basem trzeba nabyć kilka dodatkowych sprzętów. Jest to bardzo ważne, jeżeli chcemy utrzymać basen w należytej czystości.

Jak prawidłowo utrzymać basen?

Planując zakup takiego kąpieliska nie należy zapomnieć o odpowiednich akcesoriach do basenu. Jego czystość zapewni specjalny odkurzacz basenowy z filtrami. Poza tym musimy posiadać specjalną pompę filtrującą, która jest zbudowana z różnych filtrów mających za zadanie wyeliminowanie najdrobniejszych zanieczyszczeń. Wodę należy regularnie uzdatniać wykorzystując do tego tabletki z chlorem albo wykonując ozonowanie.

W celu zachowania czystości musimy zadbać o odpowiednie zakrycie basenu, w ten sposób unikniemy wpadania do wody liści i innych niepożądanych brudów. W określony sposób wymienia się wodę. Podobnie jak w basenach publicznych nie robimy tego w całości, ale częściowo. Najlepiej wymieniać wodę co tydzień. Zadbanie o basen nie jest sprawą specjalnie skomplikowaną, jednak jest potrzebna do tego pewna wiedza i dobre wyposażenie. Wydając na początek nieco więcej na profesjonalne urządzenia zyskamy w późniejszym czasie komfort przy utrzymaniu basenu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*