Ogród i dom

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – co warto wiedzieć?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oczyszczalnie ścieków mają za zadanie oczyszczać ścieki tak, aby można je było wypuścić do rzek, jezior lub oceanów bez powodowania szkód w środowisku.

Jeśli masz dom z ogrodem, prawdopodobnie masz przydomowy system oczyszczania ścieków. System ten zbiera wodę z umywalki i prysznica, a także z pralki i zmywarki. Ścieki są oczyszczane przez przydomową oczyszczalnię ścieków, która zajmuje się oczyszczaniem ich ze szkodliwych substancji, zanim trafią do kanalizacji lub szamba.

Proces oczyszczania ścieków składa się z trzech głównych etapów:

Oczyszczanie pierwotne 

Usuwa duże kawałki odpadów stałych i oddziela je od wody. Ten etap jest często przeprowadzany przy użyciu sit lub filtrów.

Oczyszczanie wtórne 

Wykorzystuje bakterie do trawienia materii organicznej, takiej jak mocz i resztki jedzenia, w celu usunięcia składników odżywczych, takich jak azot i fosfor.

Oczyszczanie trzeciorzędowe 

Usuwa wszelkie pozostałe substancje stałe ze strumienia odpadów przepuszczając je przez mikroorganizmy (bakterie), które są w stanie strawić te substancje bez szkody dla siebie. Organizmy te nazywane są biofiltrami i są wykorzystywane w niektórych oczyszczalniach ścieków do pochłaniania szkodliwych chemikaliów przed odprowadzeniem ich do rzek lub oceanów.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów jak to działa, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-lublin/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*