Ogród i dom

Jak urządzić łazienkę marzeń?

Jak urządzić łazienkę marzeń?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymarzona łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i przyjemna dla oka. W tym ostatnim względzie liczy się indywidualny gust użytkownika. Współczesne łazienki bywają zatem bardzo odmienne. Niektóre reprezentują surowy minimalizm, inne urządzane są klasycznie czy zgodnie ze stylem rustykalnym. Pomieszczenie to musi być jednak stworzone w duchu ergonomii.

Praktyczne rozwiązania do łazienki

Nawet mała łazienka może być wygodna w codziennym użyciu. Jeżeli ograniczona powierzchnia wnętrza nie pozwala na oddzielny prysznic, wystarczy zamontować parawan nawannowy składany. Dzięki niemu wanna spełni podwójną funkcję. W zależności pod potrzeb czy dostępnego czasu będzie można wziąć w niej relaksującą kąpiel lub szybki prysznic.

Innym praktycznym rozwiązaniem są umywalki stawiane na blat np. takie https://elazienki.pl/k/umywalki/stawiane-na-blat/. Zastosowanie tego ostatniego zapewnia dodatkową przestrzeń na przechowywania drobiazgów. Ponadto, konstrukcja umywalki ułatwia korzystanie z niej oraz zachowanie czystości w łazience. Pomieszczenie to kojarzy się z higieną, niestety w wielu tego rodzaju wnętrzach panuje nieład, pojawiają się zacieki i plamy związane z wysokim poziomem wilgotności.

Już na etapie projektowania należy zatem pomyśleć o zapewnieniu swobodnego przepływu powietrza, a także o detalach typu szuflady na kosmetyki czy szafki do przechowywania ręczników. Bez względu na powierzchnię łazienki, warto zastosować wiszące meble. Ułatwiają codzienne korzystanie, nie utrudniają też mycia podłogi jak tradycyjne szafki. Małemu pomieszczeniu dodadzą natomiast lekkości i oryginalnego stylu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*