Styl życia

Jak pozbyć się niechcianych naklejek ze ściany?

Jak pozbyć się niechcianych naklejek ze ściany?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejki ścienne to świetny sposób na udekorowanie każdego pomieszczenia. Jednak wiele osób obawia się, że po czasie zmienią zdanie i gdy będą chcieć je usunąć, może to być trudne lub nawet niemożliwe, aby to zrobić bez uszkodzenia farby lub powierzchni pod spodem. Jednak bez obaw – jest to możliwe!

Poznaj więc kilka tricków, jak usunąć niechciane naklejki ze ściany tak, aby jej nie uszkodzić.

Spróbuj użyć ciepłej wody

Jeśli naklejka jest stosunkowo nowa i nie zdążyła jeszcze zbyt mocno przylgnąć do powierzchni, spróbuj delikatnie przetrzeć ją gąbką zanurzoną w ciepłej wodzie. Możesz też użyć plastikowej skrobaczki lub szpatułki – uważaj tylko, żeby nie porysować powierzchni pod naklejką lub nie uszkodzić luźnych odprysków farby. Na stronie: https://naklejkon.pl/blog/jak-usunac-naklejki-ze-sciany znajdziesz szczegółową instrukcję, jak zrobić to krok po kroku.

Użyj rozpuszczalnika na bazie oleju lub zmywacza

Jeśli naklejka była na ścianie już przez jakiś czas i ciepła woda nie jest w stanie jej usunąć, spróbuj użyć rozpuszczalnika na bazie oleju. Tego typu środek powinien zadziałać, jednak w przypadku gdy nawet on zawiedzie, można umieścić pod spodem kawałek folii jako dodatkowej bariery między ścianą a klejem, a następnie użyć skrobaka lub szpachli. Należy jednak robić to z dużą ostrożnością, aby nie zeskrobać farby podczas usuwania naklejki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*