Styl życia

Terapia dla par – Czy w Twoim przypadku jest konieczna?

Terapia dla par – Czy w Twoim przypadku jest konieczna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia par nie jest dla osób o słabym sercu. To ciężka praca i może być bolesna. Ale jest to również jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę relacji i wzmocnienie więzi z partnerem. Jeśli czujesz, że jest Ci potrzebna terapia dla par Warszawa jest dobrym miejscem, aby znaleźć jakiegoś terapeutę.

Dla kogo terapia?

Jeśli jesteś w długotrwałym związku, terapia par może pomóc Ci rozwiązać problemy i stworzyć silniejszą więź ze swoim partnerem. Jeśli jesteś w nowym związku, terapia par może pomóc w rozpoznaniu konfliktów wcześniej i uniknięciu popełniania błędów, które mogą powodować problemy później.

Dlaczego warto?

Praca przez konflikt z terapeutą często pomaga ludziom lepiej zrozumieć siebie nawzajem i zobaczyć rzeczy z perspektywy partnera. To również pomaga im zrozumieć siebie lepiej, jak również ich rolę w jakichkolwiek problemach, które mogą być doświadczane w ich związku. Ponadto pary uczą się, jak skutecznie komunikować się, aby móc pokojowo rozwiązywać konflikty, zamiast angażować się w destrukcyjne zachowania, takie jak obwinianie lub wycofywanie się z siebie nawzajem w obliczu wyzwań lub nieporozumień.

Ponadto:

  • Jest to okazja do wspólnego przetwarzania trudnych uczuć;
  • Pomaga partnerom rozwinąć empatię dla potrzeb i pragnień drugiej osoby;
  • Pary, które przechodzą terapię często mówią, że czują się potem bliżej i bardziej związani ze sobą. Mają również tendencję do lepszego życia seksualnego, jak również więcej zabawy razem.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*