Styl życia

Rodzaje kostek do speedcubingu – jak dobrać ją do swoich umiejętności?

Rodzaje kostek do speedcubingu – jak dobrać ją do swoich umiejętności?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Speedcubing jest to układanka logiczna, która cieszy się rosnącą popularnością. Ma swoich fanów w każdym wieku – od najmłodszych po ludzi w podeszłym wieku. Ta dyscyplina sportowa nie może obejść się bez jednego ważnego elementu, jakim jest kostka. Jak zatem wybrać odpowiedni jej model, by był dopasowany do naszych umiejętności i możliwości? Odpowiedź znajdziemy poniższym artykule.

Czym się kierować przy wyborze kostki do speedcubingu?

Speedcubing to nic innego jak układanie kostek na czas. Wywodzi się ona od powszechnie znanej kostki Rubika. Jest to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i rozwijanie umiejętności manualnych oraz logicznego myślenia. Obecnie jednak znajdziemy szeroki wybór tego produktu, który różni się nie tylko wyglądem i wielkościom, lecz przede wszystkim poziomem zaawansowania użytkownika.

Osoby, które chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu, powinny wybrać najprostszy model, przeznaczony dla osób początkujących. Może to być typowa kostka Rubika 3 × 3 lub też 2 × 2 × 2. Modele o nieskomplikowanej budowie będą dobre zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Można wybierać spośród różnych kształtów, takich jak sześcian, trójkąt czy kula. Osoby, które posiadają już pewne doświadczenie w speedcubingu i chcą rozwijać swoje umiejętności, powinny zakupić nieco bardziej zaawansowany model kostki. Dobrym wyborem będą warianty 4 × 4 × 4 oraz większe. Sprawdzi się także kostka Rubika Mirror o gładkich krawędziach, przez co układanie jest o wiele przyjemniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*