Styl życia

Holandia – tego jeszcze nie wiedziałeś!

Holandia – tego jeszcze nie wiedziałeś!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Holandia to mały, gęsto zaludniony kraj na wybrzeżu Morza Północnego w Europie Zachodniej. Holandia słynie z tulipanów, wiatraków i drewnianych chodaków. Kraj ten ma również jeden z najwyższych standardów życia na świecie, z wysokimi płacami i niską stopą bezrobocia. Holandia ma drugi na świecie najwyższy dochód na mieszkańca, a jej gospodarka historycznie opiera się na handlu, żegludze i rolnictwie. Amsterdam jest stolicą i największym miastem Holandii, a Haga jest siedzibą rządu.

Holandia – historia i informacje

Historia Holandii sięga do XV wieku, kiedy to przybyli tu pierwsi Europejczycy. Wtedy też powstały pierwsze osady na wyspie Walcheren, a następnie w okolicach Amsterdamu i Haarlemu. Pierwsza wzmianka o Holandii pochodzi z roku 922, kiedy to przyszedł do niej arcybiskup Willibrord z Utrechtu.

Holandia ma tradycję tolerancji społecznej i liberalizmu, ale charakteryzuje się również różnorodnością kulturową. Kraj ten zalegalizował prostytucję i uregulował ją w celu ochrony zdrowia osób świadczących usługi seksualne. Podobnie jak inne kraje w Europie i na świecie, Holandia doświadczyła szybkiego wzrostu populacji z powodu imigracji i wysokiego wskaźnika urodzeń. Jeśli potrzebne Ci będą busy do Holandii Pomorskie jest województwem, w którym istnieje wiele takich usług.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*