Styl życia

Subtelny makijaż na co dzień

Subtelny makijaż na co dzień
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie przyjęte zasady elegancji wymagają, by codzienne stylizacje były pozbawione przesady i nadmiaru ozdób. W tym stylu należy utrzymać również makijaż twarzy.

Lekki podkład – podstawa sukcesu

Uniwersalny makijaż wymaga odpowiedniego przygotowania, które zapewni jego trwałość i estetykę. Warto zaopatrzyć się w delikatny podkład, który nie będzie dawał wrażenia ciężkości i nie będzie powodował wysuszania skóry oraz wytrzyma na naszej twarzy w stanie niezmienionym przez cały dzień. Dla osób, które nie potrzebują kryjących kosmetyków alternatywą dla podkładu może być lekki krem koloryzujący, który zapewni efekt lekkiego wyrównania i nawilży skórę, a nie spowoduje efektu maski.

Oczy – czy potrzebujemy czegokolwiek oprócz maskary

Elegancka, codzienna oprawa oczu, szczególnie u osób młodych, nie wymaga niczego oprócz delikatnego podkreślenia rzęs czarnym tuszem. Ewentualnie możemy ukryć cienie pod oczami za pomocą korektora oraz dodać błysku oczom jasnymi cieniami do powiek. Kredki do powiek i eyelinery lepiej zostawmy do wieczorowych stylizacji i oficjalnych wyjść.

Wykończenie makijażu

Na koniec warto leciutko zaróżowić policzki różem i ewentualnie podkreślić je bronzerem. Pamiętajmy, by nie przesadzać z ilością tych kosmetyków, gdyż ryzykujemy niekorzystny efekt karykaturalnego przerysowania. Makijaż na co dzień raczej nie wymaga noszenia mocnych szminek, podkreślenie kształtu ust w bardziej subtelny sposób zapewni nam błyszczyk w kolorze cielistym lub lekko różowa pomadka. Duży wybór kosmetyków do codziennej pielęgnacji znajdziecie tutaj https://neness.pl/kosmetyki/pielegnacja-ciala

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*