Styl życia

Jak ułatwić sobie pracę przy przenoszeniu ciężkich ładunków?

Jak ułatwić sobie pracę przy przenoszeniu ciężkich ładunków?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym warsztacie – czy to profesjonalnym, czy też przydomowym kąciku majsterkowicza, często spotykanym problemem jest uniesienie ciężkich sprzętów na wysokość, która pozwoli na sprawne zajęcie się nimi. Często potrzeba do tego prawdziwej kombinatoryki albo pomocy dodatkowych osób, które nie zawsze znajdują się pod ręką. Na szczęście można sobie znacznie ułatwić takie prace i to bez ponoszenia dużych nakładów finansowych. Wystarczy skorzystać z pomocy wciągarki ręcznej linowej, która jest nie tylko łatwo dostępna, ale także bardzo atrakcyjna cenowo.

Proste urządzenie, które przyda się zarówno amatorowi, jak i profesjonaliście

Nawet najprostsze i najtańsze modele wciągarki ręcznej linowej, są wystarczająco mocne, żeby unieść przy ich pomocy sprzęty gospodarstwa domowego albo ciężkie podzespoły samochodowe. Wystarczy zamocować ją do ściany lub sufitu, przymocować ciężar na pasach i zawiesić na haku i unieść go kręcąc niewielką korbką. Wciągarki tego typu nadają się także do wciągania łodzi oraz pojazdów na przyczepy, co czyni je naprawdę niezwykle uniwersalnymi.

Udźwig takiej wciągarki jest zróżnicowany i wynosi od 300 do aż 1500 kg. Wszystko zależy tu od tego, jakiej liny oraz haka w niej użyto. Jednakże nawet najmocniejsza wciągarka to nadal koszt niewiele ponad stu złotych, co czyni ją prawdziwym must have dla każdego, kto chociażby raz na jakiś czas potrzebuje pomocy w dźwiganiu ciężarów. Dodatkowo nawet po latach użytkowania zużyć się może najwyżej lina, którą można w łatwy sposób wymienić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*