Ogród i dom

Jak poprawić wentylację w mieszkaniu? – Sprawdzone metody

Jak poprawić wentylację w mieszkaniu? – Sprawdzone metody
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bez sprawnie działającej wentylacji życie w mieszkaniu byłoby niemożliwe. Dzięki niej odprowadza się większość szkodliwych gazów, oparów czy pary wodnej. Ułatwia też dostawanie się do wnętrza świeżego powietrza. Jakie są sprawdzone metody na poprawienie wentylacji w mieszkaniu? 

Stosowanie nawiewników 

Poprawić pracę wentylatorów można dzięki nawiewnikom, dzięki której reguluje się strumień dostarczanego powietrza. Rozbudować system można dzięki wersjom mechanicznym, które same dostosowują proces wywiewno-nawiewny w domu. Wentylacja Szczecin pomoże zamontować nawiewniki w kuchni czy łazience, gdzie wskutek obecności pary wodnej czy innych gazów przydają się najbardziej. Bardzo przydatny jest dodatkowy kanał wentylacyjny w postaci okapu nadkuchennego. 

Okna i kanały wentylacyjne 

W przypadku słabiej wentylowanych pomieszczeń warto skorzystać z dodatkowych okien. Nie muszą być one dużych rozmiarów, wystarczy je umieścić w górnej części ściany. Przydatne są zwłaszcza latem, kiedy mogą zapewnić całodniową wymianę gazów. Wentylację pojedynczego pokoju można zwiększyć za pomocą kanału ściennego. Jego zaletą względem okien jest brak przedostawania się do pomieszczenia owadów czy wiatru. Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno ich stosować w pokojach z paleniskiem na paliwa płynne, stałe lub gazowe. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*