Medycyna i zdrowie

Dlaczego warto jeść warzywa i owoce?

Dlaczego warto jeść warzywa i owoce?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedz owoce i warzywa, bo są dla Ciebie dobre. Witaminy, minerały, antyoksydanty i błonnik zawarte w owocach i warzywach wspierają zdrowie na wiele sposobów.

Owoce i warzywa dostarczają niezbędnych witamin i minerałów

Witaminy A i C pomagają utrzymać zdrowe dziąsła, a witamina B pomaga organizmowi wytwarzać energię. Potas zawarty w owocach takich jak banany może pomóc w zapobieganiu nadciśnieniu. Owoce i warzywa zawierają również błonnik, który pomaga zachować regularność i obniża poziom cholesterolu we krwi.

Owoce i warzywa mogą pomóc w ochronie przed rakiem

Badania wykazały, że dieta bogata w owoce i warzywa zmniejsza ryzyko zachorowania na raka w wielu miejscach, takich jak jama ustna, gardło, przełyk, żołądek, okrężnica/odbytnica, płuca, trzustka, pęcherz moczowy, szyjka macicy i jajnik. Wykazano również, że owoce i warzywa zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworów jamy ustnej związanych z używaniem tytoniu o ponad 60 procent.

Jedzenie większej ilości owoców i warzyw może pomóc w zapobieganiu zaćmie spowodowanej starzeniem się lub ekspozycją na światło słoneczne 

Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą więcej niż pięć porcji owoców lub warzyw dziennie wydają się mieć mniejsze ryzyko rozwoju zaćmy niż ludzie, którzy jedzą mniej niż dwie porcje dziennie.

Jeśli interesują Cię warzywa i owoce Poznań i okolice, to w tym obszarze bez problemu znajdziesz odpowiednie produkty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*