Technologie

Lampka rowerowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Lampka rowerowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światła rowerowe to jedno z ważnych akcesoriów do roweru. Posiadanie światła jest koniecznością, jeśli chcesz jeździć w nocy. Latarka lub smartfon mogą być używane jako tymczasowy substytut, ale nie jest to wskazane.

Poniżej przedstawiono niektóre z cech, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie światła rowerowego:

Jasność 

Jasność odnosi się do poziomu oświetlenia wydawanego przez lampkę. Im wyższa jasność, tym lepiej dla Ciebie, ponieważ możesz widzieć rzeczy wyraźnie i łatwo unikać przeszkód.

Bezpieczeństwo 

Odnosi się do tego, jak bezpieczny będzie Twój rower podczas używania tego konkretnego typu światła. Funkcje bezpieczeństwa obejmują wodoszczelność, odporność na uderzenia i inne rzeczy, które sprawiają, że rower pozostaje nieuszkodzony nawet po przejechaniu przez różne tereny, takie jak błoto lub woda. Lampka rowerowa pod siodełko tylna jest bardzo dobrym rozwiązaniem, aby być dobrze widzianym przez kierowców, którzy będą Cię wyprzedzać.

Żywotność baterii 

Żywotność baterii odnosi się do tego, jak długo bateria może trwać, zanim będzie musiała zostać wymieniona na nową. Na przykład, większość lampek LED ma baterie, które wytrzymują około 3 godzin zanim będą wymagały wymiany. Inną rzeczą, która wpływa na żywotność baterii jest to, czy używasz baterii wielokrotnego ładowania czy jednorazowych; jednak, ponieważ jednorazowe baterie są tańsze niż akumulatorki, większość ludzi woli je od baterii wielokrotnego użytku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*