Technologie

Jakie elementy armatury przemysłowej stosuje się w instalacjach grzewczych?

Jakie elementy armatury przemysłowej stosuje się w instalacjach grzewczych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Armatura przemysłowa jest wykorzystywana do budowania ciągów technologicznych, które to z kolei są złożone z węży lub też rur za pomocą których przesyłane są ciecze, gazy czy też produkty stałe. Armatura przemysłowa i jej poszczególne elementy są odpowiedzialne za kontrolowanie oraz regulowanie przebiegu przesyłu. Instalacje tego rodzaju montuje się często w wielu zakładach przemysłowych. Stosuje się ją również w takich miejscach, które mają linie przemysłowe, a także w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, w przemyśle spożywczym, petrochemicznym, chemicznym, morskim, a także hutnictwie i energetyce. Opisywane instalacje mogą znajdować się wewnątrz zakładów lub też na zewnątrz. Z tego też powodu powinny być one odporne na warunki atmosferyczne czy też działanie wody.

Elementy armatury przemysłowej

Warto wiedzieć, że armatura przemysłowa składa się z wielu elementów, co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, która jest przeznaczona na montaż instalacji. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie armatury zarówno poziomo, jak i pionowo. Może być ona ustawiona także pod różnymi kątami nachylenia. Wśród tych elementów wymienić można:

zawory bezpieczeństwa, które mają za zadanie regulowanie przepływu medium. Kontrolują one ilość przepływającej cieczy i jej ciśnienie,

– przepustnice, które pozwalają na odcięcie przepływu mediów w razie potrzeby,  

– przyłącza, zapewniające szczelność całej instalacji, 

– zasuwy, za pomocą których można całkowicie odciąć przepływ cieczy lub gazu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*