Technologie

Wynajem samochodu a ubezpieczenie

Wynajem samochodu a ubezpieczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na wynajmowanie samochodu. Potrzebują go, aby pojechać do innego, przejechać cały kraj. Innym razem wybierają się nim za granicę. Taki wynajem to świetna okazja dla osób fizycznych, jak i firmowych. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na koszty dzienne takiego wynajmu. Płacimy również za paliwo, które wykorzystamy. Natomiast już nie są wliczane inne koszty, na przykład wynikające z minimalnego zużycia samochodu. A co z ubezpieczeniem.

Wynajmowany samochód ubezpieczony

Okazuje się, że wypożyczalnie samochodów dbają o to, aby ich auta były ubezpieczone. Dodatkowo są one aktualne pod względem przeglądu technicznego. Możemy więc być całkowicie pewni, że wynajmując takie auta jesteśmy bezpieczni. Gdyby nawet doszło do wypadku, to nie płacimy z własnej ręki. Wszystkim zajmuje się ubezpieczalnia. My później z takich rezultatów jesteśmy zadowoleni.

Wliczamy w koszty firmy

Jeśli wynajem samochodu odbywa się w celach biznesowych, to tutaj koszty warto zaliczyć do wydatków działalności gospodarczej. Dzięki temu udaje się nam obniżyć takim kosztem podatek dochodowy, który zazwyczaj płacimy każdego miesiąca. Warto, aby wsparcie w tym kierunku zapewniała nam księgowa. Ona przecież widzi, jakie koszty pojawiają się w naszej firmie. I dokładnie rozumie, które z nich może wliczyć do kosztów firmowych, które udaje się opodatkować.
Tak więc wynajem samochodu nie oznacza, że musimy wykupić ubezpieczenie na kilka dni czy tygodni. Tutaj wszystkim zajmuje się firma wynajmująca auta.

Sprawdź przykładową ofertę: wypożyczalnia aut Rentis.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*