Medycyna i zdrowie

Z jakich materiałów kupować zabawki aby były bezpieczne?

Z jakich materiałów kupować zabawki aby były bezpieczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice dbający o harmonijny rozwój dziecka starają się zapewnić mu wiele bodźców, zachęcając do działania i ciekawych zabaw. Maluchy są cały czas dość aktywne, potrzebują więc kolorowych przedmiotów, dzięki którym mogą na dłużej skupić swoją uwagę. Niezwykle pomocne w rozbudzaniu ciekawości i poznawaniu świata są zabawki edukacyjne. Powinny być dobrane do wieku dziecka, a także do jego zdolności i zainteresowań. Jak je wybrać spośród tak ogromnej oferty sklepów?

Co to znaczy, że zabawka jest bezpieczna

W Polsce zabawki dla dzieci podlegają dość szczegółowej kontroli, a odpowiednie certyfikaty zwykle znajdują się na ich metkach, dlatego łatwo można odróżnić te, które zostały wykonane z surowców odpowiednich dla dzieci, bez użycia niebezpiecznych środków chemicznych. Producenci często oznaczają swój produkt pod względem kategorii wiekowej, a przed wypuszczeniem go na rynek przeprowadzają analizę ewentualnych zagrożeń.

Duże znaczenie ma materiał z jakiego została wykonana zabawka – najlepiej jeśli jest to drewno naturalne, pomalowane odpowiednią, nietoksyczną farbą. Ten rodzaj przedmiotów dla dzieci jest dość popularny, można więc wybierać spośród różnorodnych ich rodzajów, na przykład na stronie: https://www.strefadzieciakow.pl/edukacyjne-drewniane. W ofercie są tablice edukacyjne, pomocne w poznawaniu otaczającego świata, albo też sensoryczne, służące rozwojowi umiejętności manipulacyjnych i pobudzające zmysł dotyku, wzroku czy słuchu. Zabawki wykonane z innych materiałów powinny być łatwe w czyszczeniu i na tyle trwałe, by nie odrywały się od nich małe, niebezpieczne elementy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*