Ogród i dom

Jak dobrać kołdrę na cały rok?

Jak dobrać kołdrę na cały rok?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup kołdry, warto postawić na model całoroczny, który będzie nam służył zarówno latem, jak i zimą. Wiele osób podchodzi do takiego pomysłu z rezerwą, obawiając się wysokich kosztów zakupu lub tego, że produkt nie będzie spełniać oczekiwań. Czym zatem kierować się przy wyborze produktu? Jakie cechy powinny spełniać kołdry całoroczne?

Wiedza popłaca

Rozważając zakup kołdry, który ma nam służyć przez wszystkie cztery pory roku, należy wziąć pod uwagę jej wypełnienie. Do wyboru mamy naturalne oraz syntetyczne. Naturalne dzielą się na pierzowe i puchowe oraz wełniane i jedwabne. Cechują się przede wszystkim doskonałą termoizolacją i lekkością, niestety zazwyczaj są droższe i mogą wywoływać alergie. Właściwości antybakteryjne i przeciwalergiczne wykazują włókna bambusowe, które sprawdzają się również u osób z chorobami skóry. Z kolei wypełnienie sztuczne (z włókien silikonowych lub poliestrowych) zapewnia właściwy obieg powietrza, dzięki czemu ciało się nie przegrzewa. Wykazuje również lepszą odporność w praniu, przypomina puch, ale jest bardziej elastyczny i przyjemny w dotyku. Poza samym wypełnieniem, które odgrywa istotną, ale nie wiążącą rolę, warto zwrócić uwagę również na inne właściwości. Całoroczna kołdra powinna być lekka i wytrzymała, ponieważ jej użyteczność wydłuża się w porównaniu do kołder sezonowych.

Nie można również zapomnieć o pościeli, której szeroki wybór można znaleźć tutaj: https://www.moker.eu/satyna-polska-c-10_14.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*