Ogród i dom

Przydatne akcesoria do ekspresów

Przydatne akcesoria do ekspresów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekspresy do kawy już jakiś czas temu przestały być luksusem, na który stać tylko nieliczne osoby, a także restauracje czy kawiarnie. Obecnie w większości gospodarstw domowych znajdują się przynajmniej półprofesjonalne ekspresy (zwłaszcza ciśnieniowe), dzięki którym w zaciszu domowego ogniska można bez trudu zakosztować aromatycznej kawy.

Popularne są ekspresy Jura, które można dostać np. na http://kawadlapoznania.pl/oferta/ekspresy-jura/. W związku z tym warto zainteresować się wyborem odpowiednich akcesoriów, które jeszcze bardziej ułatwią i uprzyjemnią cały proces zaparzania czarnego napoju.

Warto postawić na jakość

W Polsce swoje urządzenia do robienia kawy oferuje wielu producentów, dając również możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów. Można dzięki nim znacznie wydłużyć czas eksploatacji sprzętu, którego cena jest przecież często dosyć wysoka. Jednym z najpopularniejszych dodatków do ekspresów jest oczywiście filtr służący do zmiękczania wody.

Pozwala on skutecznie pozbyć się kamienia i innych szkodliwych substancji. Działa w ten sposób, że usuwa cząstki stałe, m.in. rdzę oraz chlor, które mogłyby popsuć smak i zapach napoju. Warto dodać, że jego żywotność wynosi od 2-3 miesięcy – po tym czasie należy go wymienić na nowy, oczywiście w zależności od częstotliwości parzenia kawy.

Można się również zaopatrzyć w specjalne środki chemiczne do czyszczenia układu zaparzającego w ekspresie. Z ich pomocą uda się efektywnie wyczyścić urządzenie np. z tłuszczu. Inne ciekawe akcesoria do ekspresów to: chłodziarki do mleka, przedłużki do filtrów, wymienne końcówki do dysz spieniających, wężyki do mleka czy podgrzewacze do filiżanek. Wymienione dodatki można znaleźć m.in. w tym sklepie internetowym, który znany jest z posiadania produktów wysokiej jakości: http://kawadlapoznania.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*