Ogród i dom

Ekogroszek czy pallet – co najlepiej wybrać?

Ekogroszek czy pallet – co najlepiej wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W erze ekologii warto jest zastanowić się, jak palić w piecu w sposób, który nie wpłynie znacząco na otaczające nas naturalne środowisko. Akcje wymiany kopciuchów idą pełną parą, ale wymiana nowoczesnego pieca mija się z celem, więc lepiej odpowiedzieć sobie po prostu na pytanie, jakim paliwem w nim palić, by generowało to jak najmniejsze problemy dla wszystkich dookoła. Co będzie w takim wypadku lepsze, ekogroszek czy pellet? 

Wszystko zależy od pieca

Jeśli idzie o spalany ekogroszek Kraków jest w ścisłej czołówce w Polsce i to wcale nie ze względu na panujący tam smog. Po prostu coraz więcej ludzi przechodzi tam na oszczędne i nowoczesne piece dedykowane temu paliwu. Jednak w piecach innego rodzaju może on się aż tak dobrze nie sprawdzać i wtedy właściwym rozwiązaniem będzie pellet. Nie zapominajmy jednak, że znaczna część nowoczesnych pieców, które generują najmniej zanieczyszczeń, to właśnie te z mechanicznymi podajnikami, które spalają węglowy groszek.

Ekogroszek Kraków to coś, co być może nadal nie jest zupełnie obojętne dla środowiska, ale z pewnością stwarza dla niego mniejsze zagrożenie niż spalanie klasycznego węgla lub koksu. Jego obniżona popielność i automatyzacja pieców sprawiają, że bardziej eko może być już tylko ogrzewanie gazem, który jak wiadomo nie wszędzie jest dostępny i nie na każdym terenie można go łatwo dociągnąć do budynku. Dlatego może być stosunkowo dobrą i tanią alternatywą, która pomoże uporać się ze smogiem w tym pięknym, ale i mocno zanieczyszczonym mieście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*