Technologie

Czym jest i jak działa wallbox?

Czym jest i jak działa wallbox?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym rokiem rośnie ilość samochodów elektrycznych poruszających się po polskich drogach. Poważną barierą ograniczającą rozwój tej dziedziny motoryzacji jest słaby dostęp do stacji ładowania. Rozwiązaniem tego problemu mogą być domowe ładowarki przeznaczone do pojazdów elektrycznych.

Domowa stacja ładująca

Użytkownicy samochodów elektrycznych wskazują, że najczęściej tego rodzaju auta ładują na własnych posesjach. Aby ułatwić ten proces, warto zaopatrzyć się w nowoczesną domową stację typu Wallbox, która pozwala uzupełniać zużytą energię akumulatora nawet dziesięciokrotnie szybciej, niż standardowe gniazdko sieciowe. Urządzenie to ma niewielkie gabaryty i montowane jest zwykle na ścianie garażu. W sprzedaży dostępne są również modele wolnostojące umieszczone na słupku montażowym. Prawidłowo zamocowany sprzęt wygląda schludnie i pozwala szybko cieszyć się samochodem gotowym do jazdy.

Komfort i bezpieczeństwo

Wielu użytkowników pojazdów elektrycznych nie zdaje sobie sprawy, że kabel sieciowy sprzedawany wraz z pojazdem pełni wyłącznie funkcję awaryjną. Oznacza to, że można z niego korzystać jedynie okazjonalnie, gdy nie ma dostępu do stacji ładowania. Długotrwałe wykorzystywanie domowego gniazda elektrycznego do ładowania auta jest ryzykowne, ponieważ zwykle nie jest ono przystosowane do tak dużego obciążenia. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie domowa stacja ładująca, zapewniająca bezpieczeństwo i komfort korzystania z samochodu elektrycznego. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w długi kabel, a także wbudowane zabezpieczenia chroniące użytkowników przed przypadkowym porażeniem prądem. Korzystanie z tego rodzaju stacji jest intuicyjne i nie nastręcza żadnych problemów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*