Medycyna i zdrowie

Kiedy warto sięgnąć po herbatę matcha?

Kiedy warto sięgnąć po herbatę matcha?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Matcha to jeden z najzdrowszych napojów, a także idealna alternatywa dla zwykłej herbaty i kawy. Pochodzi z Japonii i przybiera formę intensywnie zielonego proszku. W smaku jest lekka i delikatna, o słodkim posmaku i zbożowo-warzywnej nucie. Co ważne, prawdziwa matcha jest wytwarzana z krzewów, które przez kilka tygodni hodowane były pod zadaszeniem. Jej właściwości zdrowotne sprawiają, że powinny po nią sięgać wszystkie osoby chcące zachować energię, koncentrację i młodość na długie lata.

Prozdrowotne właściwości herbaty matcha i jej wpływ na organizm

Matcha świetnie wpływa na poziom energii i witalność. Gdy brakuje nam sił i zmagamy się z sennością, kubek tego napoju zadziała jak naturalny energetyk. Nie odczujemy przy tym takich negatywnych skutków, jak nerwowość czy kołatania serca, a poziom energii utrzyma się na wysokim poziomie przez długi czas. Ponadto herbata matcha to kopalnia silnych przeciwutleniaczy, katechin, które spowalniają proces starzenia, pomagają zachować młodość oraz zapobiegają powstawaniu chorób serca czy nowotworów. Obecność L-teaniny sprawia, że jej spożywanie poprawia pamięć, koncentrację i zdolność kojarzenia. Zwróćmy jednak uwagę, że nie każda sproszkowana herbata to matcha.

Jeśli interesuje nas prawdziwa matcha, powinniśmy ją kupować od sprawdzonych dostawców, oferujących produkt właściwie uprawiany i pochodzący prosto z Japonii, jak na przykład na stronie: https://eherbata.pl/herbaty-30/matcha-572/. Warto też pamiętać, że dzięki obecności katechin napój ten stymuluje działanie układu immunologicznego, zmniejsza ryzyko miażdżycy, obniża poziom cholesterolu i w naturalny sposób przyspiesza spalanie kalorii. Jest zatem sprzymierzeńcem osób odchudzających się. Prawdziwa siła tego płynu tkwi w tym, że jednocześnie pobudza i uspokaja, ale w najmniejszym stopniu nie powoduje senności. Jego picie pozwala zatem na utrzymanie w ciągu dnia równowagi i energii niezbędnej do konstruktywnego działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*