Medycyna i zdrowie

Jakie okulary wybrać do jazdy autem?

Jakie okulary wybrać do jazdy autem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróżowanie samochodem osobowym bywa wyjątkowo męczące dla wzroku – w szczególności u kierowców noszących okulary korekcyjne. Z tego powodu zaleca się wówczas stosowanie specjalnych szkieł z powłoką antyrefleksyjną. Gwarantują one komfortową jazdę w każdym warunkach (słońce, deszcz itp.), zapewniając w ten sposób optymalne bezpieczeństwo samemu użytkownikowi i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. 

Model na dzień i na noc

Podczas jazdy autem w warunkach silnego nasłonecznienia najlepiej jest mieć na nosie okulary wyposażone w szkła antyrefleksyjne, likwidujące wszelkie odblaski oraz poprawiające ogólny kontrast widzenia. Skutecznie zapobiegają one przypadkowemu oślepieniu, mogącemu skutkować nawet poważnym wypadkiem. Poza tym chronią oczy przed bardzo szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Istotnym elementem tego typu konstrukcji są również oprawki, które muszą zapewniać kierowcy możliwie jak największe pole widzenia, niezbędne dla doskonałej widoczności na drodze. Dlatego należy koniecznie unikać modeli z szerokimi zausznikami. Z kolei do podróżowania po zmierzchu i w trakcie dużego zachmurzenia nadają się przede wszystkim okulary z żółtymi bądź pomarańczowymi soczewkami. Wynika to z faktu, że efektywnie blokują docieranie do oczu skróconych fal niebieskich i fioletowych ulegających rozproszeniu przy mocno ograniczonym świetle. Dzięki ich wykorzystaniu obiekty mijane na drodze są znacznie jaśniejsze. Oba rodzaje opisanych powyżej okularów posiada w swojej bogatej ofercie salon optyczny: https://medaroptyk.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*