Medycyna i zdrowie

Jaki sprzęt medyczny można wynająć?

Jaki sprzęt medyczny można wynająć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie sporo osób decyduje się skorzystać z wynajmu sprzętu medycznego i opieki nad chorym w zaciszu własnego domu. Dotyczy to zwłaszcza opiekunów pacjentów obłożnie chorych i pozostających w śpiączce, którzy wymagają wielomiesięcznej rehabilitacji. Warto zaznaczyć, że w wypożyczalni można liczyć nie tylko proste konstrukcje, takie jak np. chodzik inwalidzki, ale również zaawansowane maszyny i urządzenia. Asortyment jest naprawdę szeroki.

Wybór jest ogromny – wszystko zależy od rodzaju choroby i stopnia jej zaawansowania

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu medycznego, możemy wybierać pośród setek różnorodnych przedmiotów, urządzeń i konstrukcji, które z całą pewnością spełnią nasze oczekiwania i ułatwią codzienną opiekę nad chorym. Warto podkreślić, że tego rodzaju sprzęt jest przeznaczony do stosowania nie tylko w domu, ale też w centrach rehabilitacyjnych i szpitalach, co świadczy o jego uniwersalności i wysokiej jakości.

Wynająć możemy zatem m.in.:

 • łóżko rehabilitacyjne – dla pacjentów po złamaniach, pozostających w śpiączce
 • materac przeciwodleżynowy – zapobiegający powstawaniu odleżyn i ran wynikających z wielomiesięcznego leżenia na plecach (można go dostać na https://medistuff.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/materac-przeciwodlezynowy-rurowy/)
  -rowerek rehabilitacyjny – służący do rehabilitacji mięśni nóg
  -wózek inwalidzki
  -kule łokciowe, laski, balkoniki oraz chodziki – znacznie ułatwiające chodzenie
  -krzesło toaletowe i siedzisko wannowe – sprzęt niezbędny w łazience zwłaszcza osoby starszej
  -pionizatory i stabilizatory
  -ortezy kończynowe lub barkowe
  -podnośnik wannowy – dla osób obłożnie chorych i w śpiączce

Oczywiście wybór konkretnego sprzętu zależy od tego, na jakie schorzenia cierpi pacjent. Niektóre wypożyczalnie oferują produkty hurtowo, inne zaś umożliwiają wynajęcie jedynie poszczególnych elementów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*