Jaki sprzęt medyczny można wynająć?

W ostatnim czasie sporo osób decyduje się skorzystać z wynajmu sprzętu medycznego i opieki nad chorym w zaciszu własnego domu. Dotyczy to zwłaszcza opiekunów pacjentów obłożnie chorych i pozostających w śpiączce, którzy wymagają wielomiesięcznej rehabilitacji. Warto zaznaczyć, że w wypożyczalni można liczyć nie tylko proste konstrukcje, takie jak np. chodzik inwalidzki, ale również zaawansowane maszyny i urządzenia. Asortyment jest naprawdę szeroki.

Wybór jest ogromny – wszystko zależy od rodzaju choroby i stopnia jej zaawansowania

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu medycznego, możemy wybierać pośród setek różnorodnych przedmiotów, urządzeń i konstrukcji, które z całą pewnością spełnią nasze oczekiwania i ułatwią codzienną opiekę nad chorym. Warto podkreślić, że tego rodzaju sprzęt jest przeznaczony do stosowania nie tylko w domu, ale też w centrach rehabilitacyjnych i szpitalach, co świadczy o jego uniwersalności i wysokiej jakości.

Wynająć możemy zatem m.in.:

 • łóżko rehabilitacyjne – dla pacjentów po złamaniach, pozostających w śpiączce
 • materac przeciwodleżynowy – zapobiegający powstawaniu odleżyn i ran wynikających z wielomiesięcznego leżenia na plecach (można go dostać na https://medistuff.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/materac-przeciwodlezynowy-rurowy/)
  -rowerek rehabilitacyjny – służący do rehabilitacji mięśni nóg
  -wózek inwalidzki
  -kule łokciowe, laski, balkoniki oraz chodziki – znacznie ułatwiające chodzenie
  -krzesło toaletowe i siedzisko wannowe – sprzęt niezbędny w łazience zwłaszcza osoby starszej
  -pionizatory i stabilizatory
  -ortezy kończynowe lub barkowe
  -podnośnik wannowy – dla osób obłożnie chorych i w śpiączce

Oczywiście wybór konkretnego sprzętu zależy od tego, na jakie schorzenia cierpi pacjent. Niektóre wypożyczalnie oferują produkty hurtowo, inne zaś umożliwiają wynajęcie jedynie poszczególnych elementów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + jedenaście =