Ogród i dom

Jak stworzyć w ogrodzie bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci?

Jak stworzyć w ogrodzie bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród powinien nam służyć przede wszystkim jako miejsce do rekreacji. Musi więc być nie tylko obsadzony trawą czy ładnymi kwiatami, ale i wyposażony w meble i gadżety, które pomogą nam się zrelaksować. Dzieciom można stworzyć plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy tylko znaleźć przestrzeń, w której można postawić drewniany domek do zabaw czy trampolinę. Takie miejsce powinno być też dobrze widoczne, nawet z domu, aby móc pilnować dzieci podczas zabawy na zewnątrz.

Co nam jest potrzebne, aby stworzyć kącik dla dzieci?

Jeżeli mamy zadaszony taras lub przestronną altankę przyda nam się bocianie gniazdo dla dzieci, czyli okrągła huśtawka, którą można zawiesić choćby na krokwi lub powiesić na specjalnym stelażu. Tego typu huśtawka pozwala bujanie się w bezpieczny sposób. Niektóre modele wyposażone są w tylko okrągłe siedzisko, a w innych znajdziemy również delikatną podpórkę pod plecy. Na huśtawce można więc położyć poduszki czy koc, a dziecko może się na niej bawić, bujać czy nawet czytać książkę.

Dzieciom z pewnością spodoba się też drewniany plac zabaw na zamówienie. Taka opcja jest najlepsza, gdy chcemy mieć personalizowane miejsce zabaw. Można samodzielnie wybrać elementy placu, czyli np. wielkość piaskownicy, wysokość zjeżdżalni, wymiar ścianki wspinaczkowej, czy wygląd domku. Dzięki temu można też dopasować wielkość placu do naszego ogrodu. Miejsce na zabawę powinno być dość duże, aby dzieci swobodnie mogły z niego korzystać, ale z drugiej strony nie może zajmować całej powierzchni terenu zielonego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*