Jak wrócić do sprawności po kontuzji?

Jeśli jesteś kontuzjowany i chcesz wrócić do sprawności, jest kilka ważnych rzeczy do zapamiętania.

Rehabilitacja po kontuzji jest ważną częścią powrotu do formy i pozostania w ten sposób.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić podczas powrotu do zdrowia po kontuzji jest zapewnienie, że jesteś sprawny i zdrowy ponownie. Należy również upewnić się, że masz wszystkie odpowiednie narzędzia potrzebne do rehabilitacji.

Daj sobie czas

Jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o powrót do sprawności po kontuzji, jest zapewnienie sobie wystarczającej ilości czasu na odpoczynek. Pomoże to zapobiec kolejnym urazom, jak również pozwoli organizmowi na prawidłowe leczenie.

Stosuj się do zaleceń

Ważne jest również, abyś stosował się do wszelkich zaleceń lekarza lub fizjoterapeuty dotyczących czasu, jaki upłynie zanim będziesz mógł ponownie rozpocząć ćwiczenia. Mogą oni również doradzić, jak dużo aktywności powinno być dozwolone na różnych etapach procesu rekonwalescencji, więc upewnij się, że zapytasz ich, co według nich jest najlepsze w Twojej sytuacji.

Ćwiczenia rehabilitacyjne mogą pomóc w poprawie siły i mobilności w uszkodzonych kończynach, ale nie należy ich wykonywać, dopóki lekarz nie wyrazi zgody (a nawet wtedy należy zachować ostrożność). Warto również pamiętać, że ćwiczenia te mogą nie być odpowiednie dla każdego, ponieważ każdy człowiek ma swoje własne ograniczenia fizyczne.

Jeśli szukasz specjalisty w tym temacie, to koniecznie sprawdź stronę: http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/rehabilitacja-pourazowa/.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − jedenaście =