Medycyna i zdrowie

Co daje trening na orbitreku?

Co daje trening na orbitreku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Orbitrek to od wielu lat znany i ceniony przyrząd do ćwiczeń. Chyba nikt nie wyobraża sobie amerykańskiego filmu z lat 80, który w scenie na siłowni nie pokazywałby tego przyrządu. Jednak dzisiejsze maszyny są znacznie nowocześniejsze od tamtych, dając ogromne możliwości, zwłaszcza w zakresie pracy mięśni nóg, tułowia oraz rąk. 

Poprawa wydolności

Głównym celem ćwiczeń na orbitreku, jest trening cardio całego ciała, bez obciążania stawów i ścięgien. Ponieważ przyrząd nie wymaga odrywania stóp od podłoża oraz umożliwia współpracę nóg oraz rąk ćwiczenia na nim są bezpieczne oraz efektywne. W ruch zaangażowane są wszystkie mięśnie rąk, bóg, placów oraz pośladków. Możliwość dowolnego ustawienia obciążenia oraz prędkości sprawia, że nawet osoby mające problemy z wydajnym spacerowaniem mogą na orbitreku budować formę i kondycję. Z tego powodu, jest to urządzenia bardzo często wykorzystywane w rehabilitacji. 

Trening sportowy

Orbitrek oferuje możliwość odbycia ciężkiego treningu w warunkach domowych. Bardzo dobrej jakości sprzęt, możemy kupić w atrakcyjnych cenach w sklepie https://www.abfitness.pl/sklep-sprzet-fitness-orbitreki. Droższe modele charakteryzują się możliwością włączenia wyższego obciążenia, większym zakresem ruchu, oraz co ważne dla wielu osób, są cichsze. Pozwalają też na dokładniejsze pobieranie statystyk tętna czy generowanej mocy. Orbitrek pozwala na przeprowadzenie treningu wysiłkowego na wysokim poziomie, dzięki dużym obciążeniom oraz regulowanemu skokowi, można łatwo uzyskać ustawienia pod konkretny tryb treningu czy dyscyplinę sportową. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*