Styl życia

Zabawki, które wspomogą aktywność Twojego dziecka

Zabawki, które wspomogą aktywność Twojego dziecka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć dzieci naturalnie posiadają niespożyte pokłady energii, to w ostatnich latach spędzają one zdecydowanie mniej czasu na aktywnej zabawie niż kiedyś. Winna temu jest oczywiście otaczająca je elektronika. Obejrzenie bajki lub gra na komputerze wydaje się maluchom niejednokrotnie bardziej atrakcyjne niż zabawa na świeżym powietrzu. Jest jednak sposób na to, by oderwać je od ekranów. Przedmioty takie jak koszykówka dla dzieci zabawka bramka do piłki nożnej czy trampolina to sprawdzone metody na zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu. Ogród wyposażony w huśtawkę, tunel czy małpi gaj może stać się ulubionym miejscem zabaw dziecka w każdym wieku.

Aktywnie nie tylko na dworze

W czasie deszczu dzieci wcale nie muszą się nudzić. Także w domu rodzice mogą zadbać o to, by ich pociechy rozwijały nie tylko umiejętności psychiczne, ale i fizyczne. Wystarczy w tym celu obdarować malucha kolorowymi, przyrządami gimnastycznymi takimi jak hula hop czy skakanka. Od lat cieszą się one popularnością wśród dzieci, pomagając im dbać o kondycję, sprawiając im przy tym mnóstwo frajdy.

Nawet jeśli dziecko nie jest zbyt chętne do ćwiczeń fizycznych, przy odrobinie kreatywności można je zachęcić do ruchu. Rodzic może np. zorganizować szalony wyścig po pokoju malucha, w którym wziąć udział mogą wszelkie dostępne pojazdy: traktorki dla dzieci, samochodziki, koparki i inne. Im więcej autek i im różniejsze, tym lepiej oraz weselej. Ciekawym pomysłem może być też zorganizowanie turnieju kręgli, czy wybranie się w podróż do świata wyobraźni, gdzie maluch będzie musiał pokonywać przeszkody, wspinając się i schylając, co pomoże mu utrzymać dobrą formę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*