Styl życia

Dobre buty i strój – dlaczego to tak ważne w sporcie?

Dobre buty i strój – dlaczego to tak ważne w sporcie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O tym, że sport to zdrowie uczy się dzieci od najmłodszych lat. Jednakże nie podkreśla się znaczenia odpowiedniego ubioru i obuwia, którego dobór odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa podczas aktywności fizycznej.

Odzież sportowa

Zachwiana regulacja termiczna oraz gospodarka wodna w trakcie uprawiania sportu może spowodować przegrzanie organizmu, a nawet udar. Żeby temu zapobiec, należy nie tylko odpowiednio się nawadniać, ale przede wszystkim wybrać odzieży, wykonaną z materiałów syntetycznych (poliester, lycra), które wykazują silne działanie termoregulujące, pozwalające zapobiec przegrzaniu ciała i doskonale odprowadzające wilgoć.

Obuwie sportowe

Buty odgrywają niezwykle ważną rolę w aktywności fizycznej, zwłaszcza w przypadku dyscyplin oscylujących wokół biegania. Sklepy sportowe sprzedają obuwie dedykowane różnym dyscyplinom sportowym, od biegania, przez buty do gry w piłkę nożną czy koszykówkę. Czy rzeczywiście zachodzi konieczność posiadania kilka par butów, w zależności od rodzaju uprawianego sportu? Tak. Nie bez powodu wielkie koncerny przemysłowe inwestują rocznie miliony dolarów we wdrożenie najnowocześniejszych technologii pozwalających na maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie aktywności sportowej. Odpowiednie obuwie ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które nieustannie rosną, przez co są podatne na wszelkie urazy. Młodzi chłopcy kochają futbol, grę kontaktową i dynamiczną, w której duże znaczenie ma odpowiednia przyczepność do podłoża, o czym producenci obuwia sportowego doskonale wiedzą. Przykładowo korki dziecięce Puma dedykowane grze na trawie zawierają specjalne wkręty, dzięki czemu młody gracz uniknie niebezpiecznych poślizgnięć na grząskiej murawie (które mogą doprowadzić do poważnej kontuzji), podczas gdy halówki Pumy (np. tego typu https://sporttiw.pl/search.php?text=halowki+puma), przeznaczone do gry na zgoła odmiennym podłożu, wykonano z miękkiej skóry, a ich podeszwę wzbogacono o bieżnik, gwarantujący odpowiednią przyczepność do podłoża spotykanego w halach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*