Styl życia

Urządzanie biura – krok po kroku

Urządzanie biura – krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każdy pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie urządzenie przestrzeni biurowej. Biuro jest miejscem, gdzie pracownicy spędzają często większość dnia i kluczowe jest, by czuli się w nim dobrze. Ma to bardzo duże znaczenie, by było urządzone z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i ergonomii (w tym oświetlenia, dźwiękoszczelności), lecz poprzez przemyślane urządzenie przestrzeni do pracy, uzyskać można znacznie więcej. 

Kolorystyka

Projektując wnętrze, warto postawić na kolory stonowane, łagodne, naturalne, takie jak na przykład szary, jasny błękit, biel, beż. Kolory żywe, ostre, agresywne, przeszkadzają w skupieniu się, a nawet mogą budzić poirytowanie. Z kolei jeśli chodzi o chillout room czy kantynę, zasugerować się można badaniami dowodzącymi, że kolor zielony uspokaja i pomaga się zrelaksować.

Meble biurowe

Z biurka i krzesła obrotowego korzysta się przez cały dzień w pracy, dlatego niezwykle ważna jest jakość materiałów, z których są wykonane, jak i ergonomia — dopasowanie wysokości do wzrostu i długości kończyn danej osoby. Warto zaopatrzyć pracowników w poduszki profilowane dopasowane do kształtu pleców (odciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa). Dobrym pomysłem jest również zakup biurek regulowanych, przy których można pracować zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Takie rozwiązanie zapobiega przeciążeniu kręgosłupa, wspomaga krążenie.

Stały dostęp do wody

Należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, które zapobiega na przykład bólom głowy, wzmacnia odporność. Nowoczesne dystrybutory wody do biur oferowane na przykład na stronie https://www.aqua-logic.pl/ nie tylko prezentują się elegancko i profesjonalnie, ale również oferują wodę odfiltrowaną z substancji toksycznych, a ich budowa chroni przed negatywnym wpływem tlenu i światła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*